10 דברים שחייבים להימצא בכל דף נחיתה

דף נחיתה או עמוד נחיתה (Landing Page) הוא כלי חשוב במיתוג ובשיווק המקוון של עסקים. למרות שקיימים בשוק אינסוף סוגים וצורות של דפי נחיתה, ישנם מרכיבים מסוימים שחייבים להיות כלולים בדף נחיתה ממיר ומוצלח. ריכזתי כאן 10 דברים שכדאי שתוודאו שקיימים אצלך:

  1. מסף פתיחה מרשים ורלוונטי: דף הנחיתה צריך להציג באופן ברור ומובהק את מהות העסק והמטרה של הדף. המבקרים צריכים להבין מהם היתרונות והערך המוסף שהעסק מציע ממש ברגע הראשון של ״הנחיתה״ בדף, זהו בעצם הרושם הראשוני על העסק שלך! 

  2. כותרת ותתי כותרות מובנות ומושכות להמשך קריאה: כותרת הדף צריכה להיות ברורה, נוגעת ב״כאב״ או בצורך של הגולש ומעוררת עניין. תתי הכותרות שלאחר מכן יכולות לתמוך ולהמחיש את היתרונות וההצעה הייחודית של העסק, כל זאת בשפה פשוטה ונגישה.

  3. קריאה לפעולה (CTA): דף הנחיתה חייב לכלול קריאה ברורה לפעולה שמעוררת את המבקרים לפעול. זה יכול להיות כפתור ״השאר פרטים״, ״קנה עכשיו״, ״הירשם כעת״, ״הורד חומר למידע נוסף״, או כל פעולה אחרת הרלוונטית למטרה של הדף. גם אם לנו זה נראה ברור מאליו, מחקרים הראו שחשוב מאוד לכתוב בצורה ברורה מה נרצה שהגולשות והגולשים יעשו.

  4. טופס רישום: אם המטרה העיקרית של הדף היא לגבש מאגר לקוחות, יש לכלול טופס פשוט ונוח למילוי. יש לבקש מהמבקרים למלא את הפרטים הבסיסיים כדי ליצור קשר ולהגיע אליהם בהמשך. חשוב לא להגזים בכמות המידע שאנו דורשים לקבל מהגולש כדי למנוע תחושה לא נוחה של מסירת מידע מיותר ומוגזם לשלב התחלתי של האינטראקציה עם העסק.

  5. תמונות או וידאו: השימוש בתמונות או בסרטוני וידאו מרשימים ומעניינים יכול לעזור להעביר את המסר וליצור חיבור עם הגולשים. תמונה או סרטון איכותיים יכולים לתמוך במטרה הראשונית של הדף, להסביר דברים בצורה ויזואלית וקלה להבנה וכן לתת רושם שיש על מי לסמוך.

  6. חומרי תוכן קצרים ומתומצתים: דף הנחיתה צריך להכיל תיאור קצר ומתומצת של העסק והמוצרים או השירותים שמוצעים בו. החומר יכול לכלול יתרונות, פירוט על הפתרונות המוצעים ומידע שימושי ובעל ערך עבור הגולשים והגולשות.

  7. עיצוב מודרני ומרהיב: עיצוב הדף חייב להיות מקצועי, אסתטי ומודרני. השימוש בצבעים ותפריטים מתאימים לאווירה שאנחנו רוצים להעביר ולאופי העסק, העברת מסרים חזקים באמצעות גרפיקות יכולים ליצור תחושת אמינות וביטחון למבקרים בדף הנחיתה.

  8. התאמה למכשירים ניידים: עם הגברת שימוש במכשירים ניידים, רוב התנועה לאתרים כיום נעשית בגלישה ממסכים קטנים. לכן דפי הנחיתה חייבים להיות מתאימים גם לצפייה במכשירים קטנים כמו טלפונים ניידים. הם חייבים להיות רספונסיביים ומותאמים לתצוגה נכונה ונוחה מהטלפון.

  9. מדידה וניתוח: חשוב למדוד ולנתח את ביצועי דף הנחיתה באמצעות כלים כמו Google Analytics. ניתוח הנתונים יכול לספק מידע חיוני על מספר הצפיות, יעילות הקריאה לפעולה, ושיעור ההמרות. על פי הנתונים הללו, ניתן לבצע שיפורים ושדרוגים בדף הנחיתה.

  10. עמוד תודה מרשים, לאחר שהגולש ביצע את הפעולה שכיוונו אותו לעשות, נרצה להודות לו ולהסביר לו מה השלב הבא ומה הולך לקרות עכשיו. עמוד תודה יכול להיות מקום נהדר לכך. 

בעת יצירת דף הנחיתה, חשוב מאוד לשים לב מיהו קהל היעד, ולהתאים את השפה, העיצוב והתוכן אליו.

עוד בבלוג של שוף

ההבדל בין עמוד נחיתה לאתר

אתר אינטרנט הוא אוסף של עמודים שבהם משתמשים יכולים לקבל מידע ולבצע פעולות כגון רכישת מוצרים, קבלת שירותים, וכו'. עמוד נחיתה הוא עמוד ייחודי הנועד להפנות את המשתמש לביצוע פעולה מסוימת כמו רכישה או מילוי טופס. למדו עוד במאמר הבא.

קראו עוד »
לשיחה לחצו כאן
1
רוצה לדבר?
Shoof Digital
היי!
שנדבר בוואטסאפ?