מה זה דומיין ומי צריך אחסון?

דומיין ואחסון הם שני מרכיבים חיוניים בבניית והפעלת אתרי אינטרנט. במאמר זה, אני אסביר את משמעותם של כל אחד מהם ואת התפקיד שלהם בעולם האינטרנט.

דומיין (Domain):

דומיין הוא כתובת האינטרנט של האתר שלך. הוא מהווה את הכתובת שאנשים מקלידים בדפדפן כדי לגשת לאתר שלך ברשת האינטרנט. לדוגמה, "www.example.com" הוא דוגמה לדומיין. יחידה זו מזהה ומייצגת את האתר שלך ומשמשת כמו כתובת לאתר באינטרנט.

הדומיין כולל שתי חלקים עיקריים – שם הדומיין עצמו וסיומת הדומיין. שם הדומיין הוא החלק הראשון של הכתובת והסיומת היא החלק האחרון. למשל, בדומיין "example.com", "example" הוא שם הדומיין ו".com" הוא הסיומת.

כדי לרכוש דומיין ישראלי יש לעשות זאת דרך רשם דומיינים מורשה, כמו למשל box.co.il. (בעלות של כ-75 ש״ח לשנה) יש לבחור שם דומיין שמתאר את התוכן או העסק שלך ושנוח וקל לזכור.

אחסון (Hosting):

אחסון הוא התהליך שבו האתר שלך נשמר ומתארח בשרת באינטרנט. בזמן שהדומיין מזהה את הכתובת של האתר, האחסון אחראי לאחסון ולהפעלת קבצי האתר ברשת האינטרנט כדי שכל מי שמבקר בדומיין יכול לצפות בתוכן האתר.

קיימים כמה סוגים של אחסון:

  1. שרתים משותפים (Shared Hosting): בשיטה זו, אתרך מאוחסן באותו שרת עם אתרים נוספים. זהו האחסון הכי זול והכי נפוץ, אך הוא יכול להיות פחות אמין כי אם אחד האתרים בשרת מקבל הרבה תעבורה או נוצרת בעיה באתר, יתכן והשאר מהאתרים יסבלו מהשפעתו.

  2. שרת וירטואלי פרטי (Virtual Private Server – VPS): בשיטה זו, יש לך שרת וירטואלי עצמאי ונפרד משאר השרתים. זה מאפשר יותר יציבות וביצועים טובים יותר מאשר שרתים משותפים.

  3. שרת פיזי (Dedicated Server): במקרה זה, אתה קונה את כל השרת לעצמך, והוא כולל את כל החומרה והתוכנה שצריך עבור האתר שלך. זה האחסון הכי יקר ומתאים בדרך כלל לאתרים גדולים מאוד.

לסיכום לפני שאנו בונים אתר אינטרנט, עלינו לרכוש דומיין שכתובת האתר תתחיל בו ואחסון שבו התוכן של האתר יתארח. אחד מהחלטות החשובות שלך היא לבחור בסוג האחסון המתאים לך, כדי שהאתר שלך יהיה זמין ופעיל תמיד.

שוף דיגיטל מציעה חבילת אחסון ושירות חודשי שמאפשרת לך לאחסן את האתר או עמוד הנחיתה שלך על שרת אמין וחזק (שרת וירטורלי פרטי) ובנוסף:

● תעודת אבטחה לעמוד SSL

● גיבוי יומי של האתר.

● טיפול בתקלות שרת.

● אחריות על התצוגה, הנראות ותיקון תקלות.

● תמיכה טכנית.

● עדכון גרסאות מערכת ותוספים.

● עדכון ושינויים קטנים בטקסט או בתמונות.

עוד בבלוג של שוף

ההבדל בין עמוד נחיתה לאתר

אתר אינטרנט הוא אוסף של עמודים שבהם משתמשים יכולים לקבל מידע ולבצע פעולות כגון רכישת מוצרים, קבלת שירותים, וכו'. עמוד נחיתה הוא עמוד ייחודי הנועד להפנות את המשתמש לביצוע פעולה מסוימת כמו רכישה או מילוי טופס. למדו עוד במאמר הבא.

קראו עוד »

רוצה לדבר על העסק שלך?

או למלא טופס:

לשיחה לחצו כאן
1
רוצה לדבר?
Shoof Digital
היי!
שנדבר בוואטסאפ?